1956. október 23.
Tüntetések kezdődnek Budapesten, ledöntik a Sztálin-szobrot. Vidéken eldördülnek az első lövések.
1956. október 24.
A felkelők elfoglalják a Rádió épületét, Nagy Imre lesz a miniszterelnök. Budapest több pontján ellenálló gócok alakulnak ki.
1956. október 25.
Súlyos harcok folynak Budapesten, országszerte folytatódnak a tüntetések. A Magyar Dolgozók Pártja Központi Vezetősége Kádár Jánost nevezi ki a párt első titkárává. A Parlament épülete előtt a karhatalmi alakulatok tüzet nyitnak a tömegre.
1956. október 26.
Az utcai harcok és tüntetések az egész országra kiterjednek. Egyre több munkástanács és forradalmi bizottság alakul országszerte. Az ország különböző pontjain újabb sortüzek dördülnek.
1956. október 27.
Nagy Imre vezetésével új kormány alakul. Több vidéki városban katonákból, egyetemistákból és civilekből nemzetőrség alakul
1956. október 28.
Nagy Imre azonnali tűzszünetet rendel el, felfüggesztik a kijárási tilalmat és a forradalom alapkövetelései bekerülnek a kormányprogramba. Az ENSZ Biztonsági Tanácsa a magyar kérdés napirendjére tűzi.
1956. október 29.
Megkezdődik az államvédelmi alakulatok lefegyverzése. A Nemzetközi Vöröskereszt első szállítmányai Budapestre érkeznek.
1956. október 30.
Budapesten megkezdődik a szovjet csapatok kivonása. Nagy Imre bejelenti az egypártrendszer megszüntetését.
1956. október 31.
A Forradalmi Karhatalmi Bizottság gyűlése a Kilián laktanyában, megalakul a Forradalmi Honvédelmi Bizottmány. Megszűnik a Magyar Dolgozók Pártja és létrejön a Magyar Szocialista Munkáspárt.
1956. november 1.
Nagy Imre követeli az újonnan érkező szovjet alakulatok azonnali kivonását, felmondja a Varsói Szerződést, kinyilvánítja az ország semlegességét.
1956. november 2.
A fegyveres összetűzések megszűnnek, országszerte megindul a munka, megkezdődik a helyreállítás. Az Írószövetség gyűjtési akciót szervez az elesettek családtagjainak, élelmiszer-szállítmányok érkeznek vidékről Budapestre.
1956. november 3.
Megkezdődnek a magyar–szovjet tárgyalások a csapatkivonásokról. A magyar tárgyaló delegáció tagjait – köztük Maléter Pál honvédelmi minisztert – Tökölön, a magyarországi szovjet haderők főparancsnokságán a szovjet állambiztonsági szervek letartóztatják
1956. november 4.
Hajnalban általános szovjet támadás indul Budapest és a nagyobb városok ellen, megkezdődik az ország megszállása.